رمز و راز میل جنسی آقایان

راز و رمز میل جنسی آقایان

تقویت میل جنسی در آقایان از گذشته ‌های دور یکی از دغدغه‌های بشر بوده است. میل جنسی، راه‌های افزایش میل جنسی مردان، دلایل کاهش میل جنسی در مردان و از این قبیل عبارات همیشه جزء ترندهای پرتکرار گوگل هستند. ارتباط افسردگی با کاهش میل جنسی در آقایان چیست؟ چه راه هایی برای افزایش میل جنسی آقایان وجود دارد؟سؤالاتی است که قرار است در این متن به آن ها پرداخته شود.

 دلایل کاهش میل جنسی آقایان

متأسفانه درصد بالایی از مردانی که با کاهش میل جنسی روبرو هستند، هیچ تمایلی به صحبت کردن و در پیش گرفتن راه‌ های درمانی آن نداشته و تداوم این موضوع می تواند باعث ایجاد نشانه ‌های افسردگی در آن ها شود.

فرهنگ سازی درست در جامعه می تواند به عنوان یک داروی قوی و مؤثر، آقایان مبتلا به کاهش میل جنسی را به مطب پزشک و شروع درمان این بیماری بکشاند. از این رو کسب اطلاعات در این زمینه، اولین و مهم‌ترین کلید رفع این مشکل در جامعه خواهد بود.

افسردگی

سؤال مهمی که درباره رابطه افسردگی و کاهش میل جنسی در آقایان مطرح است، این است که آیا افسردگی علت کاهش میل جنسی مردان است؟ چیزی که مسلم است سطح انرژی در افراد افسرده به شدت کاهش یافته و این می تواند بزرگترین علت کاهش میل جنسی در مردان باشد.

شاید درمان افسردگی اولین و مهم‌ترین قدم در درمان کاهش میل جنسی باشد که اکثراً از آن غافل می شویم. اما کاهش میل جنسی ناشی از افسردگی معمولاً موقتی بوده و بعد از درمان، مردان دوباره میل جنسی خود را پیدا خواهند کرد. در این میان نحوه برخورد زوجین و شریک جنسی با این بیماری می تواند تأثیر شگرفی روی افزایش میل جنسی آقایان داشته باشد.

بیماری های مزمن و کاهش میل جنسی آقایان

هنگامی که به دلیل اثرات بیماری مزمن مانند درد شدید، احساس خوبی ندارید ، احتمالاً رابطه جنسی در لیست اولویت های شما قرار ندارد.برخی بیماری های خاص مانند سرطان می تواند تعداد اسپرم در آقایان را نیز کاهش دهد. سایر بیماری های مزمن که می توانند روی کاهش میل جنسی آقایان اثر بگذارند، عبارتند از:

  • دیابت نوع ۲
  • چاقی
  • فشار خون بالا
  • کلسترول بالا
  • نارسایی مزمن ریه ، قلب ، کلیه و کبد

اگر یک بیماری مزمن را تجربه می کنید ، در مورد نحوه ی داشتن رابطه ی زناشویی در این مدت با شریک زندگی خود صحبت کنید. همچنین بهتر است در مورد مشکلات خود با یک مشاوره ازدواج یا مشاور جنسی صحبت کنید.

مشکلات خواب

افسردگی یکی از دلایل کاهش میل جنسی آقایان است

مطالعات علمی نشان می دهد، مردانی که از اختلالات خواب رنج می برند، سطح تستوسترون پایین تری را تجربه می کنند. مشکلات خواب به نوبه خود ، منجر به کاهش فعالیت های جنسی و میل جنسی می شود.

همچنین تحقیقات اخیر نشان داده، در مردان جوان و سالم ، پس از یک هفته محدودیت خواب و تنها داشتن ۵ ساعت خواب در طول شب ، تستوسترون ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته است.محققان دریافتند که اثرات کمبود خواب بر روی تستوسترون خصوصاً بین ساعت ۲ تا ۱۰ بعد از ظهر روز بعد مشهود می شود.

اعتماد به نفس پایین

عزت نفس به عنوان عقاید عمومی که شخص در مورد خود دارد، تعریف می شود. اعتماد به نفس پایین و داشتن تصویر بد از بدن خود می تواند بر سلامت عاطفی شما تأثیر بگذارد.

اگر احساس می کنید غیرقابل تحمل و یا نامطلوب هستید، به احتمال زیاد با کاهش میل جنسی روبه رو می شوید. دوست نداشتن آنچه در آینه می بینید ، حتی می تواند شما را مجبور به اجتناب از رابطه جنسی کند.

اعتماد به نفس پایین همچنین ممکن است باعث نگرانی از عملکرد جنسی شود ، که می تواند منجر به بروز اختلالات جنسی و کاهش میل جنسی آقایان شود.

با گذشت زمان ، مسائل مربوط به عزت نفس می تواند منجر به مشکلات روحی و روانی بیشتری از جمله افسردگی ، اضطراب و سوءمصرف مواد مخدر یا الکل شود. همه این موارد با کاهش میل جنسی مرتبط هستند.

استرس و کاهش میل جنسی آقایان

استرس می تواند مسیر حرکت هورمون شما را مختل کند و باعث کاهش میل جنسی در آقایان شود. شریان های شما می توانند در مواقع استرس باریک شوند. مطالعات نشان می دهد که استرس تأثیر مستقیمی بر مشکلات جنسی در مردان و زنان دارد.

اجتناب از استرس دشوار است. مشکلات مربوط به روابط ، طلاق ، مواجهه با فوت یک دوست عزیز ، نگرانی های مالی ، کودک جدید و یا داشتن شغل پر استرس فقط برخی از وقایع زندگی است که می تواند تا حد زیادی در کاهش تمایل به داشتن رابطه جنسی تأثیر بگذارد.تکنیک های مدیریت استرس مانند ورزش های تنفسی ، مراقبه و صحبت با یک درمانگر ممکن است کمک کننده باشد.

 راه ‌های افزایش میل جنسی آقایان

برای برقراری یک رابطه جنسی درست و صحیح نیاز به قدم گذاشتن در مسیری درست و منطقی برای حل مشکلات جنسی است. تعریف رابطه جنسی صحیح در زوجین می تواند متفاوت باشد. یک بار در روز، دو بار در هفته و یک بار در ۱۵ روز همه تعریف هایی هستند که در سنین مختلف برای زوجین در برقراری رابطه جنسی می تواند درست تلقی گردند. اما کاهش میل جنسی با این تعاریف در تناقض خواهد بود. در این بخش قصد داریم روش‌های افزایش میل جنسی در آقایان را با هم مرور نماییم.

  • رژیم غذایی مناسب

خوردن میوه هایی مانند انجیر، موز و آووکادو می تواند در افزایش میل جنسی آقایان تأثیر مستقیم داشته باشد. مواد معدنی موجود در این میوه‌ ها جریان خون را در آلت تناسلی افزایش داده و باعث ایجاد یک رابطه سالم و شاداب میان زوجین می‌شود.

قرار دادن شکلات در میان وعده‌های غذایی نیز می تواند باعث تحریک پذیری بیشتر در آقایان شود. این ماده با آزاد کردن فنیل اتیل آمین در بدن خلق و خوی جنسی زوجین را تحریک و رابطه‌ای قوی و شاداب به آن ها می بخشد.

  • ورزش و تفریح سالم

ورزش کردن تأثیر مستقیمی روی افزایش اعتماد به نفس افراد داشته و نتیجه‌ای جز افزایش میل جنسی در مردان نخواهد داشت.

  • کاهش مصرف نوشیدنی ‌های الکلی و سیگار

الکل بیش از حد مشکلاتی برای نعوظ در مردان ایجاد نموده و باعث کاهش میل جنسی در آن ها می شود. کاهش مصرف الکل امری واجب برای درمان این بیماری است.

  • کاهش استرس و افزایش میل جنسی آقایان

کاهش استرس، خواب کافی و در یک کلام سبک زندگی سالم نیز از موثرترین روش‌ های افزایش میل جنسی در مردان می باشد. کسانی که سبک زندگی نادرستی داشته باشند، به زودی با این مشکل روبرو خواهند شد.

یکی از اصلی‌ترین دلایل کاهش میل جنسی در مردان کاهش تعداد رابطه و مشکلات عاطفی و روانی در آن ها است. مشاجره‌ های پی در پی و طولانی مدت می تواند دلیل محکمی برای این اختلال باشد.

  • مشورت با پزشک

هر چند مراجعه به پزشک برای درمان کاهش میل جنسی خیلی در جامعه ما رواج ندارد، اما یک متخصص همیشه می تواند راه‌های مؤثر و مفید برای درمان این اختلال پیشنهاد دهد. پس خجالت را کنار بگذارید و با پزشک مشورت کنید.

رابطه زناشویی پیوسته

رابطه زناشویی منظم باعث بهبود میل جنس آقایان

 

بهترین نسخه درمانی برای افزایش میل جنسی در آقایان رابطه جنسی مداوم و پیوسته با شریک جنسی است. هر چقدر هم درباره ورزش کردن، خوردن غذاهای مقوی، استفاده از تجویزات پزشک و سایر روش‌ های افزایش میل جنسی مردان صحبت کنیم، تا شما شروع به رابطه جنسی نکنید، هیچ چیزی درمان نخواهد شد. از این رو بسیاری از پزشکان معتقدند که شروع و برقراری رابطه جنسی حتی در تایم ‌های کوتاه به زودی می تواند باعث درمان قطعی این اختلالات در مردان شود.

داشتن رابطه عاطفی عمیق قبل از رابطه جنسی میان زوجین از عوامل تقویت میل جنسی مردان بوده و هیچ درمانی نمی تواند جای آن را برای شما پر کند.

جمع بندی و نتیجه گیری

متأسفانه به دلیل عدم فرهنگ سازی مناسب، زوجین برای درمان اختلالات جنسی خود به پزشک مراجعه نمی کنند و همیشه مشکلات مضاعفی برای آن ها ایجاد می شود. یکی از بالاترین دلایل ثبت شده طلاق در دادگاه ‌ها با وجود کتمان زوجین، اختلالات جنسی می باشد که زوجین هیچ تلاشی برای درمان آن نداشته اند. یک مشورت ساده با یک متخصص می تواند زندگی زناشویی شما را نجات دهد.

نویسنده: علی

امتیاز 0.00 از 0 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین

به وطن دراگ خوش آمدید برای ارتباط با ما روی پشتیبانی کلیک کنید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟