چگونه به شریک زندگی خود نشان دهیم که آماده برقراری رابطه جنسی نیستیم؟

چگونه به شریک زندگی خود نشان دهیم که آماده برقراری رابطه جنسی نیستیم؟

آمادگی برقراری رابطه جنسی در واقع عبارت است از یک ارتباط عاطفی و یک صمیمیت جسمی بین دو طرف. این دو یعنی ارتباط عاطفی و صمیمیت جسمی کاملاً به هم وابسته‌اند؛ بنابراین بروز مشکل در یک زمینه باعث ناپایداری در زمینه دیگر خواهد شد. حتی عکس این قضیه نیز صادق است و در بعضی از افراد ارتباط عاطفی نزدیک با یکدیگر باعث ایجاد تمایلات جسمی در آن‌ها خواهد شد.

شروع کننده رابطه جنسی ریسک نه شنیدن را به جان می‌خرد

معمولاً در یک رابطه، یک طرف در اکثر مواقع شروع کننده است.مشکل اینجاست که وقتی یکی از دو طرف برای شروع یک رابطه عاشقانه پا پیش می‌گذارد، ممکن است به دلیل عدم آمادگی برقراری رابطه جنسی از سوی طرف مقابل رد شود و لطمه روحی ببیند. از همین رو شروع رابطه جنسی نوعی ریسک نه شنیدن به همراه دارد.

تحقیقات نشان داده‌اند که پاسخ مثبت به درخواست شروع رابطه جنسی باعث استحکام و بقای ازدواج می شود و طفره رفتن از برقراری رابطه یا جواب منفی باعث ضربه‌های جدی به رابطه خواهد شد.

خوشبختانه روش‌هایی وجود دارند که ما بتوانیم بدون وارد کردن ضربه احساسی و عاطفی به شریک زندگی‌مان، به وی بگوییم که آمادگی برقراری رابطه جنسی را نداریم.

۳ روش برای اینکه به شریک زندگی‌مان بگوییم آمادگی برقراری رابطه جنسی را نداریم

 

آمادگی رابطه جنسی

 

ما در اینجا ۳ روش به شما پیشنهاد می‌کنیم تا بتوانید بدون اینکه دل شریک زندگی‌تان را بشکنید و به احساسات وی لطمه‌ای وارد کنید، در عین حال کاملاً صادقانه و بدون دروغ و نیرنگ به وی بگویید که در حال حاضر آمادگی برقراری رابطه جنسی را ندارید و این اصلاً به معنای این نیست که از بودن با وی لذت نمی‌برید یا به او علاقه‌ای ندارید. دقت داشته باشید که در هر ۳ روش تأکید بر این است که «من در حال حاضر آمادگی انجام این کار را ندارم».

۱- زمان مناسب بعدی را مشخص کنید

اگر اکنون زمان را مناسب نمی‌بینید و ترجیح می‌دهید در زمان دیگری این کار را انجام دهید کافی است خیلی واضح و صریح علت را برای همسرتان مشخص کنید. مطمئن باشید او کاملاً درک خواهد کرد.

در کنار مشخص کردن علت، زمان مناسب بعدی را مشخص کنید. به این ترتیب علاوه بر اینکه به شریک زندگی‌تان امید داده‌اید، به او به طور غیرمستقیم گفته‌اید که شما نیز برای برقراری رابطه جنسی تمایل دارید، اما در زمانی دیگر.

برای مثال می‌توانید بگویید «عزیزم چون امروز رفتیم خرید من خیلی خسته شدم. احتیاج دارم یکم بخوابم. موافقی با هم یکم بخوابیم و بعد سر حال بشیم تا به هردومون بیشتر خوش بگذره؟».

۲- برای خود زمان بخرید تا آرام شوید

 

برای خود زمان بخرید تا آرام شوید

 

برای همه ی افراد زمان هایی پیش می‌آید که از چیزی عصبانی یا ناراحت هستند و در آن زمان آمادگی لازم برای برقراری رابطه جنسی را ندارند. در این زمان بهترین کار این است که به جای عصبانی شدن یا لطمه زدن به احساسات عزیزترین فرد زندگی‌مان، کمی به خودمان فرصت دهیم تا آرام شویم.

اصلاً نیازی نیست به همسرتان توضیح دهید چه اتفاقی افتاده است؛ فقط کافی است از او بخواهید تا شرایط را برای آرامش قبل از رابطه جنسی فراهم کند. برقراری رابطه را قبول کنید و بگویید که نیاز به یک استراحت کوتاه دارید. موزیک بگذارید، حتی با هم به حمام آب گرم بروید و به این ترتیب برای برقراری یک رابطه لذت‌بخش و پرهیجان آماده شوید.

۳- توضیح بدهید که هنوز از دعوای قبلی ناراحتید

اگر به تازگی با همسرتان به مشکلی برخورده‌اید و با هم دعوا داشته‌اید و ممکن است هنوز از او ناراحت باشید و برای برقراری رابطه جنسی آمادگی نداشته باشید. در این صورت قهر کردن، صحبت نکردن یا رد کردن نوازش‌ها و بوسه‌های او کار صحیحی نیست و کمکی به بهبود رابطه‌تان نخواهد کرد.

بهترین کار در این شرایط این است که به او توضیح دهید که هنوز به خاطر دعوای قبلی ناراحت هستید و مسائلی هست که به نظر شما نیاز به صحبت بیشتر دارند.

در این مواقع صحبت کردن در مورد آنچه گذشته و بازگو کردن انتظاراتتان از یکدیگر باعث می‌شود تا مسائل کاملاً شفاف شوند و دلخوری‌هایتان از بین بروند. به علاوه با این کار راه را برای تکرار مجدد یک دعوای دیگر بر سر همین موضوع خواهید بست.

جمع بندی

درخواست رابطه جنسی در یک زمان نادرست، فرد مقابل را در شرایط مشکلی قرار خواهد داد. اما می‌توانیم با یک توضیح شفاف در مورد نیازهایمان و اعتمادسازی درباره عشق و علاقه‌مان به شریک زندگی، به جای ضعیف کردن پایه‌های زندگی مشترک، آن را حفظ کنیم. با این کار هم به نیازهای خودمان و هم به خواسته‌های شریک زندگی‌مان احترام گذاشته‌ایم.

ما به عنوان یکی از طرفین زندگی مشترک باید نیازهای شریک زندگی خود را نیز در نظر بگیریم و کاری نکنیم که حتی اگر برای برقراری رابطه جنسی آمادگی نداریم، ضربه‌ای به او وارد شود.

 

 

نوشته شده توسط : مریم

 

امتیاز 0.00 از 0 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین

به وطن دراگ خوش آمدید برای ارتباط با ما روی پشتیبانی کلیک کنید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟