ناتوانی جنسی را بی درمان رها نکنید!

ناتوانی جنسی را بی درمان رها نکنید

دلایل اهمیت درمان ناتوانی جنسی چیست؟ و چقدر بر روی کیفیت زندگی افراد تأثیر گذار است؟ برقراری رابطه جنسی سالم بخش مهمی از زندگی همه مردان، زنان و اساس تشکیل خانواده است. اما متأسفانه مشکلات جنسی و یا بهتر بگوییم بیماری‌های جنسی یکی از شایع‌ترین مشکلات در مردان است.

وجود اختلالات جنسی و عدم درمان کاهش میل جنسی می تواند تأثیر بسیار زیادی روی کیفیت زندگی افراد داشته باشد و علاوه بر ایجاد تشویش در ارتباط زناشویی می تواند پایه گذار مشکلات دیگری مانند مشکلات روانی در آنها باشد. پس نادیده گرفتن به هیچ وجه منطقی نیست، تقویت میل جنسی، بهبود روابط جنسی، آموزش جنسی و یا هر روش درمانی دیگر باید به درستی و در زمان خود به کار گرفته شود تا درمان ناتوانی جنسی به بهترین نحو صورت پذیرد.

در این متن می خواهیم اختلالات جنسی شایع در مردان را با هم بررسی کنیم و علائم و روش‌های درمانی هر یک را نیز به صورت مختصر بیان کنیم. به یاد داشته باشید که هیچ دلیلی برای شرمساری وجود ندارد و رها کردن ناتوانی جنسی و عدم مراجعه برای درمان این نوع از اختلال آینده زندگی زناشویی شما را تهدید می کند.

 ناتوانی جنسی چیست؟

قبل از پرداختن به روش‌های درمان کاهش مل جنسی در مردان لازم است که تعریف درستی از این بیماری داشته باشیم. کاهش میل جنسی در واقع به هرگونه اختلالی اطلاق می‌شود که مانع از یک رابطه جنسی رضایت بخش گردد. انواع اختلالات جنسی می تواند شامل اختلالات مربوط به میل جنسی باشد و یا ضعف در نعوظ، انزال و ارگاسم را شامل شود.

وجود یک یا دو اختلال به صورت همزمان می تواند باعث بروز ناتوانی جنسی در مردان و حتی زنان گردد. این اختلالات می توانند سرمنشأ ژنتیکی، مشکلات هورمونی، تأثیر بیماری‌ها و یا موارد مختلف دیگری داشته باشد که باید به موقع برای درمان آنها به پزشک مراجعه گردد.

علائم ناتوانی جنسی

 

علائم ناتوانی جنسی

 

زوجین باید دقت داشته باشند که هر بی میلی در برقراری رابطه جنسی به معنی ناتوانی جنسی نخواهد بود. اما علائمی وجود دارد که بروز آن ها نشانه‌ای از این بیماری در مردان است.

 1. مردانی که هیچ گاه تمایلی برای آغاز رابطه جنسی ندارند.
 2. در زمان برقراری رابطه جنسی نعوظ در آنها به سختی صورت پذیرفته و یا اصلا نعوظ ایجاد نمی‌شود.
 3. کسانی که سابقه بیماری‌های سنگین و مصرف دارو را پشت سر گذاشته باشند.
 4. درد شدید در ناحیه تناسلی در زمان برقراری رابطه جنسی
 5. اختلال در هوس (عدم تمایل به رابطه جنسی)

و علائمی از این دست که می تواند به معنای ناتوانی جنسی در افراد باشد. بروز علائم کاهش میل جنسی نشانه این خواهد بود که هر چه زودتر زوجین برای درمان ناتوانی جنسی خود اقدام نمایند. بسیاری از مردان در این مواقع از این کار طفره رفته و به دلایل مختلف مانند شرمساری از مراجعه به پزشک خود سر باز می زنند. رها کردن این بیماری می تواند عواقب بسیار سنگینی را در آینده برای شخص به دنبال داشته باشد.

 

دلایل ایجاد کاهش میل جنسی

شرایط مختلف فیزیکی، محیطی و حتی روانی وجود دارند که روی میل جنسی افراد تأثیر گذاشته و ناتوانی جنسی در آن ها را ایجاد و یا تشدید می کنند. شناخت این عوامل و دلایل در درمان ناتوانی جنسی بسیار مفید بوده و راه حل بهتری را نتیجه می دهد.

 1. مصرف برخی از دارو‌ها مانند مسکن‌های افیونی یا آنتی آندروژن ها
 2. استفاده بیش از حد از مشروبات الکلی
 3. افسردگی
 4. خستگی زیاد ناشی از کار
 5. داروهای روان گردان
 6. مشکلات در روابط عاطفی
 7. کمبود تستسرون
 8. فشارهای عصبی و تنش
 9. بیماری‌های روانی
 10. مشکلات هورمونی مانند پرکاری تیروئید
 11. شرمندگی از اندازه آلت تناسلی
 12. بیماری‌های قلبی و عروقی
 13. چاقی

از جمله مواردی هستند که می توانند باعث ایجاد اختلال جنسی در مردان شوند. البته وجود هر یک از موارد بالا به معنی قطعی بودن بروز ناتوانی جنسی نبوده و حتی می توانند به عنوان علل تشدید کننده نقش داشته باشند. درمان ناتوانی جنسی برای هر کدام از این دلایل می تواند تفاوت هایی با هم داشته باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

درمان ناتوانی جنسی

 

روش های درمان ناتوانی جنسی

 

متأسفانه اغلب افراد تمایلی برای قبول شرایط خود نداشته و برای درمان به پزشک مراجعه نمی کنند. خجالت کشیدن برای درمان این بیماری را باید کنار بگذارید. در مواردی مشاهده شده که مراجعه برای درمان ناتوانی جنسی منجر به کشف یک بیماری خطرناک در فرد و درمان به موقع آن شده است.

روش‌های درمان ناتوانی جنسی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • مصرف دارو
 • درمان‌های خانگی
 • استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات مخصوص مانند پمپ‌های خلاء
 • هورمون درمانی
 • جراحی
 • مشاوره‌های روانپزشکی
 • تغییر در سبک زندگی و حذف موانع تشدید کننده ناتوانی جنسی از زندگی

هر کدام از روش‌های درمان ناتوانی جنسی بسته به نوع اختلال و شدت آن توسط پزشک اتخاذ می گردد. از این رو بیان صحیح علت و دلایل بروز این بیماری و صادق بودن با پزشک از اهمیت بالایی برخوردار است.

جمع بندی و نتیجه گیری

ناتوانی جنسی مانند هزاران بیماری دیگر یکی از مشکلاتی است که هر فرد در زندگی خود می تواند با آن روبرو شود. اگر شما هم علائم اختلالات جنسی را در خود مشاهده می کنید، باید دست از خجالت و مخفی کردن آن بردارید. این تصور را داشته باشید که این بیماری نیز مانند سایر بیماری‌ها به دلایل خاص خود به وجود آمده و اقدام برای درمان آن را امری جدی تلقی کنید.

درمان ناتوانی جنسی معمولاً نیاز به یک دوره کوتاه مدت استفاده از وسایل و تجهیزات درمانی داشته و پس از آن فرد برای تمام طول عمر خود می تواند بدون هیچ اختلالی به زندگی خود ادامه دهد. از این رو تباه کردن تمام زندگی حال و آینده به دلیل یک خجالت بی مورد برای درمان ناتوانی جنسی هیچ توجیه منطقی و عقلانی ندارد. مطمئن باشید که بعد از درمان و سپری شدن چند سال حتی خودتان نیز این بیماری را برای همیشه فراموش خواهید کرد.

 

 

نوشته شده توسط : علی

امتیاز 0.00 از 0 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین

به وطن دراگ خوش آمدید برای ارتباط با ما روی پشتیبانی کلیک کنید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟